7 powodów, dla których warto zadbać o uśmiech

Zwykle decydujemy się na prostowanie zębów ze względów estetycznych, ale to tylko jeden z wielu powodów, dla których warto zainwestować w leczenie ortodontyczne. Aparaty noszą dzieci i dorośli, a także coraz częściej również celebryci.

February 24, 2020
#pięknyuśmiech

Przykładowo na korekcję zębów zdecydował się Tom Cruise, a z polskich gwiazd Monika Brodka. Teraz zachwycają pięknym uśmiechem!Może też o tym myślisz, ale masz wątpliwości? Poznaj 7 powodów, dla których warto zadbać o uśmiech!

1. Ponieważ Twój uśmiech jest Twoją wizytówką
To uśmiech przeciąga uwagę innych. Jeśli dobrze się z nim czujesz, inni będą czuli się dobrze w Twoim towarzystwie. Jeśli boisz się odsłonić zęby i uśmiechnąć, prawdopodobnie widać po Tobie skrępowanie, co może przekładać się na Twoje relacje w życiu zawodowym i prywatnym. Warto więc zdecydować się na korekcję zębów, bo proste zęby dodadzą Ci pewności siebie, a piękny uśmiech ułatwi wyrażanie emocji.

2. Ponieważ o proste zęby możesz zadbać w każdym wieku
Jeszcze do niedawna leczenie ortodontyczne kojarzyło się wyłącznie z prostowaniem zębów u dzieci i młodzieży. Tymczasem już od wielu lat decydują się na nie również dorośli. Powodów może być wiele. Niektórzy po prostu nie wyprostowali zębów jako dzieci, u innych wady zgryzu pojawiły się później. Na szczęście nigdy nie jest za późno, żeby rozpocząć leczenie, a dostępność nowoczesnych rozwiązań ortodontycznych ułatwi Ci cały proces. Jeśli masz wątpliwości, czy dobrze będziesz się czuć w tradycyjnym aparacie, możesz wybrać niewidoczne nakładki ortodontyczne, których praktycznie nie widać.

3. Ponieważ możesz uniknąć poważnych problemów stomatologicznych
Względy estetyczne są ważne, ale jeszcze ważniejsze są zdrowe zęby. Wady zgryzu to problem zarówno dzieci, jak i dorosłych. Krzywe, stłoczone zęby ciężko poprawnie wyczyścić, co zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia próchnicy czy choroby przyzębia. Z kolei zbyt duże przerwy między zębami mogą powodować wady wymowy. Dlatego leczenie ortodontyczne to inwestycja w przyszłość, a w perspektywie także oszczędność.

4. Ponieważ to korzystnie wpływa na zdrowie
Problemy stomatologiczne mogą powodować inne dolegliwości, takie jak bóle głowy, zatok, a nawet częste anginy. Nieprawidłowo ustawione zęby zwiększają ryzyko wystąpienia stanów zapalnych wewnątrz jamy ustnej i rozprzestrzenianie się bakterii po całym organizmie. Wady zgryzu mogą też prowadzić do nieprawidłowego gryzienia, a to z kolei do zaburzeń pracy układu pokarmowego. Jeśli dbasz o siebie, swoją dietę i kondycję fizyczną, to pamiętaj, aby zadbać też o proste zęby.

5. Ponieważ teraz wyprostujesz zęby szybciej i wygodniej
Jeśli myśląc o korekcji zębów do głowy przychodzą Ci obrazki z dzieciństwa i niewygodne aparaty stałe, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Rozwój technologii pozwolił na opracowanie innowacyjnych metod leczenia, takich jak nasze nakładki. Są niewidoczne, leczenie przebiega szybciej, a dzięki idealnemu dopasowaniu i możliwości zdejmowania ich i zakładania, także bardziej komfortowe.

6. Ponieważ możesz sobie na to pozwolić
Być może już w dzieciństwie Twoje zęby wymagały prostowania, ale Twoich rodziców nie było stać na aparat? A może stresują Cię comiesięczne wizyty u ortodonty i wiążące się z nimi opłaty? Teraz możesz sobie pozwolić na leczenie ortodontyczne, bo koszty nakładek ortodontycznych :beyli są ustalane z góry, więc od początku wiesz, ile zapłacisz za leczenie.

7. Ponieważ żyjemy dłużej niż kiedykolwiek
Piękne i proste zęby, to zdrowsze zęby. A im zdrowsze zęby, tym dłużej będziemy się nimi cieszyć!‍