:beyli

7 powodów dla których warto zdecydować się na aparat ortodontyczny w dorosłym wieku

Aparaty ortodontyczne nie są przeznaczone tylko dla dzieci i młodzieży. Coraz więcej dorosłych z wielu powodów także korzysta z zabiegów ortodontycznych. Niektórzy po prostu chcą piękniej uśmiechać się na rodzinnych zdjęciach, innym zależy na poprawie komfortu jedzenia lub większej pewności siebie. Aparaty ortodontyczne stają się coraz bardziej popularne nawet w świecie gwiazd. Przykładowo na korektę zębów zdecydował się Tom Cruise. Może też o tym myślisz, ale boisz się spróbować? Odstrasza Cię lęk przed bólem, niewygodą lub, co gorsza, ośmieszeniem? Jeżeli tak, ten artykuł jest dla Ciebie!

SAMA ZOBACZ, JAK WYGLĄDA NIEWIDOCZNA NAKŁADKA ORTODONTYCZNA :BEYLI. WPISZ SWÓJ ADRES E-MAIL, A ZROBIMY DLA CIEBIE BEZPŁATNĄ TESTOWĄ NAKŁADKĘ.

1. Ponieważ Twój uśmiech jest ważny

Twój uśmiech jest pierwszą rzeczą, którą inni w Tobie widzą. Kto się uśmiecha, czuje się dobrze i przyciąga tym uwagę innych. Jeśli boisz się odsłonić zęby, prawdopodobnie będziesz czuła się skrępowana przez cały czas, co wpłynie na Twoje relacje w życiu zawodowym i prywatnym. To prawda, że decydując się na nakładki ortodontyczne podejmujesz wyzwanie noszenia przez kilka miesięcy plastikowej szyny, co nie do końca jest wygodne. Ale rezultat jest tego wart! Z dumą będziesz mogła pokazać swój uśmiech całemu światu. To także inwestycja na przyszłość, ponieważ wyprostowane zęby ułatwiają późniejsze zastosowanie implantów dentystycznych.

2. Ponieważ Twoje zęby mogą być wyprostowane w każdym wieku

Być może do tej pory miałaś równe zęby, ale coś się zmieniło? Wady zgryzu pojawiają się niestety w każdym wieku. Powodem może być doznany uraz, choroba lub pojawiające się zęby mądrości. A może już próbowałaś nosić aparat, ale spotkało Cię tak dużo nieprzyjemności ze strony rówieśników, że przerwałaś leczenie? Teraz jesteś dorosła i możesz spróbować na nowo. Jeżeli zdecydujesz się na niewidoczny aparat, prawdopodobnie inni nawet nie zauważą, że coś zmieniło się w Twoim wyglądzie. Na początku będziesz miała trudności z przyzwyczajeniem się do mówienia z aparatem na zębach, ale Twoja wymowa poprawi się po kilku dniach. Warto podjąć wyzwanie!

3. Ponieważ możesz uniknąć poważnych problemów stomatologicznych

Badania wykazują, że wady zgryzu występują zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Jeśli Twoje zęby nie są proste, zwiększa to prawdopodobieństwo, że nie będziesz w stanie dokładnie ich wyczyścić. To z kolei może powodować wiele problemów: próchnicę, zapalenie szczęki lub choroby przyzębia. Aparat ortodontyczny to inwestycja w przyszłość, ponieważ korekta zębów ma nie tylko walory estetyczne, ale także zdrowotne.

4. Ponieważ to korzystnie wpływa na Twoje zdrowie

Problemy stomatologiczne często są przyczyną innych dolegliwości, takich jak bóle głowy lub uszu. Jeśli Twoje zęby nie są optymalnie wyrównane, może to prowadzić do zaburzenia procesu gryzienia i żucia. Nacisk wywierany przez aparat ortodontyczny jest co prawda nieco nieprzyjemny, ale tylko tymczasowy i znacznie mniej kłopotliwy niż wspomniane powyżej problemy.

5. Ponieważ dzisiejsze aparaty ortodontyczne są lepsze…

... niż te z naszego dzieciństwa. Podobnie jak wiele innych rzeczy, w ciągu ostatnich kilku dekad aparaty ortodontyczne stały się dużo bardziej komfortowe. Są mniejsze, lżejsze i praktycznie niewidoczne. Nie ograniczają higieny jamy ustnej i są na tyle efektywne, że w wielu przypadkach czas ich noszenia jest ograniczony jedynie do kilku miesięcy. Rozwój technologiczny także znacznie uprościł sam proces leczenia, a w porównaniu z dawnymi aparatami odczuwany dyskomfort jest znacznie mniejszy. Nawet jeśli początkowo aparat wydaje się niewygodny, dorośli, którzy zdecydowali się na leczenie, z radością akceptują tę niewielką niedogodność.

WPISZ SWÓJ ADRES E-MAIL, A UMÓWIMY CIĘ NA BEZPŁATNĄ I NIEWIĄŻĄCĄ KONSULTACJĘ, PODCZAS KTÓREJ POZNASZ NIEWIDOCZNE NAKŁADKI ORTODONTYCZNE :BEYLI.

6. Ponieważ możesz sobie na to pozwolić

Być może już jako dziecko potrzebowałaś korekty zgryzu, ale Twoich rodziców nie było stać na aparat. Teraz jesteś dorosła i sama możesz o to zadbać. Inwestujesz nie tylko w swój wygląd, ale także w zdrowie, a taka inwestycja zawsze się opłaca.

7. Ponieważ żyjemy dłużej niż kiedykolwiek

Dzięki stale ulepszanej opiece stomatologicznej wielu z nas zachowuje zęby przez całe życie. Dlatego warto wyprostować je nawet wtedy, gdy jesteśmy dorośli. Według Amerykańskiego Towarzystwa Ortodontycznego coraz więcej seniorów korzysta z niewidocznych nakładek ortodontycznych, ponieważ pomagają im poprawić komfort życia i cieszyć się przyjemnościami dnia codziennego.