Nakładki retencyjne — co to właściwie jest?

Leczenie ortodontyczne składa się z dwóch etapów — pierwszy etap to korekcja ustawienia zębów, czyli przesuwanie ich na nowe pozycje. Drugi etap to utrwalenie wymarzonego efektu —  do tego właśnie służą nakładki retencyjne.

March 23, 2020
#nakładkiretencyjne #retencja

Retencja — czym właściwie jest?

Każde leczenie ortodontyczne wiąże się z retencją, bo zęby mają tendencję do wracania na swoje pierwotne, nieprawidłowe pozycje. Nieważne czy nosisz aparat stały, czy niewidoczne nakładki ortodontyczne, po zakończonym leczeniu zaleca się noszenie retainera, który utrwali efekt leczenia.

Czym różnią się nakładki ortodontyczne od retencyjnych?

Nakładki ortodontyczne mają za zadanie przesuwać zęby krok po kroku na nowe pozycje. Dlatego rozpoczynając korekcję nakładkami Beyli Dental otrzymasz zestaw nakładek, w którym znajdziesz nową parę na każdy tydzień leczenia. Każda para dostosowana jest kształtem do danego tygodnia i delikatnie różni się od poprzedniej — w ten sposób zęby przesuwają się, a Ty jesteś coraz bliżej wymarzonego uśmiechu.

Nakładki retencyjne opracowywane są na podstawie ustawienia Twoich zębów po zakończonym leczeniu. Są twardsze od nakładek ortodontycznych, bo z jednej pary będziesz korzystać nawet około 6 miesięcy.

Jak długo będę nosić nakładki retencyjne?

Jeśli chcesz cieszyć się pięknym uśmiechem, musisz założyć, że nakładki retencyjne będziesz nosić przez długie lata. Oczywiście nie tak jak nakładki ortodontyczne, przez prawie całą dobę. Retencję należy nosić co noc przez okres pierwszych 6 miesięcy od zakończenia leczenia, a później przez 3 noce w tygodniu.

Ile kosztuje retencja?

Jeśli wybierzesz plan leczenia ortodontycznego Beyli Dental, w jego cenie otrzymasz również pierwszą parę nakładek retencyjnych. A to wszystko po to, aby zachować Twój nowy, wymarzony uśmiech.

Już teraz dzisiaj możesz sprawdzić, czy nakładki ortodontyczne Beyli Dental są dla Ciebie — wypełnij naszą bezpłatną kwalifikację online, klikając w TEN LINK