:beyli

Z poradnika babci: jak wyczyścić niewidoczne nakładki

Twoja babcia mogła ich nie nosić, ale na pewno wiedziałaby, jak je wyczyścić. Przeczytaj wypróbowane i przetestowane porady oraz wskazówki, jak sprawić, aby niewidoczne nakładki były zawsze czyste. Zwłaszcza wtedy, gdy nie masz pod ręką specjalnego produktu do ich czyszczenia.

W trakcie noszenia nakładek ortodontycznych ważna jest higiena jamy ustnej, a należy do niej regularne czyszczenie aparatu. Pozwala to uniknąć stanów zapalnych i nieprzyjemnego uczucia w ustach. Co więcej, dzięki temu Twoje nakładki będą bez skazy, więc staną się naprawdę niewidoczne.

Teoretycznie do czyszczenia wystarczy letnia woda i miękka szczoteczka do zębów. Jeśli jednak naprawdę chcesz pozbyć się wszystkich bakterii i brudu, spróbuj dodać do wody jeden z następujących składników:

Biały ocet winny

W kubku wymieszaj łyżkę octu i 150 ml letniej wody. Zanurz nakładki w roztworze na około 15 do 20 minut. Po wyjęciu dokładnie je wytrzyj, aby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń i posmaku octu.

Soda oczyszczona

Dodaj łyżeczkę sody oczyszczonej do 150 ml wody. W tym roztworze możesz moczyć nakładki przez godzinę. W międzyczasie możesz zjeść lunch lub kolację. Na koniec dobrze oczyść nakładki szczotką i spłucz pod bieżącą wodą.

Mydło

Do czyszczenia wybierz mydło bez dodatku perfum i barwników. W przeciwnym razie nakładki mogą zostać uszkodzone lub odbarwione. Idealny wybór to antybakteryjne mydło w żelu. Wymieszaj trochę mydła z wodą i zanurz nakładki na 20 do 30 minut. Następnie wyczyść je szczoteczką i ostrożnie opłucz czystą wodą.

Na co uważać?

Aby niewidoczne nakładki utrzymać w doskonałej czystości:

  • Nie jedz ani nie pij słodkich napojów, gdy masz je na zębach.
  • Nigdy nie myj ich w gorącej wodzie. To mogłoby je zniekształcić.
  • Po każdym zdjęciu wypłucz je, a przed ponownym założeniem umyj zęby.
  • Przechowuj je tylko w przeznaczonym do tego pudełeczku.