:beyli

Czy wiesz, że niewidoczne nakładki ortodontyczne istnieją już ponad dwadzieścia lat?

Może będzie to dla ciebie zaskoczeniem, ale niewidoczne nakładki :beyli nie są nowym produktem na rynku. Ten innowacyjny sposób leczenia wad zgryzu po raz pierwszy pojawił się pod koniec lat 90-tych zeszłego wieku. Najpierw w Kalifornii, później w innych częściach świata. „Od tego czasu zalecamy pacjentom, aby skorzystali z tej prawdziwej rewolucji w opiece stomatologicznej” - mówi niemiecki stomatolog dr Thomas Zartmann.

Oczywiście w ciągu ostatnich 20 lat wiele się zmieniło. Ulepszono wykorzystywane materiały oraz proces tworzenia modeli komputerowych. Na scenie pojawiły się również drukarki 3D. „Od czasu moich studiów medycyna stomatologiczna stale się zmienia” - wyjaśnia Zartmann. „Przede wszystkim szukamy najmniej inwazyjnych metod leczenia. Estetyka i ogólny stan zdrowia jamy ustnej są teraz wyraźnie w centrum zainteresowania naszych pacjentów”.

Pożegnaj się z dźwiękiem metalu

W ostatnich latach niewidoczne nakładki przeżywają prawdziwy boom. Niewygodne materiały, takie jak metal, praktycznie wychodzą z użycia. Według dra Zartmanna w ortodoncji coraz więcej pracuje się z ceramiką i materiałami biokompatybilnymi, które są m.in. używane do tworzenia niewidocznych aparatów ortodontycznych. Dlatego nakładki są znacznie łagodniejsze dla jamy ustnej niż klasyczne metalowe klamry.

„Ponadto pacjenci dużo szybciej i łatwiej przyzwyczajają się do tego typu aparatów. Także dlatego, że są one prawie niewidoczne” - dodaje stomatolog. „Można je nosić przez cały dzień i nikt tego nie zauważy”. Brak ograniczeń, zarówno jeśli chodzi o estetykę, jak i ogólny komfort leczenia, jest niezwykle ważny dla pacjentów. Co więcej, w większości przypadków zęby układają się szybciej w nakładkach niż w klasycznych aparatach, a sam proces leczenia jest bardziej elastyczny.

Dzięki :beyli dostęp do niewidocznych nakładek nigdy nie był łatwiejszy. Po prostu online zarezerwuj spotkanie w najbliższym :beyli studio, spędź tam 30 minut, a następnie poczekaj, aż kurier przywiezie twoje nakładki do domu.