Nowinki, które sprawią, że mycie zębów będzie cool!

Mycie zębów to z pozoru najnudniejsza czynność dnia. Zęby szczotkujemy od dziecka przez całe życie, przynajmniej dwa razy dziennie i zbyt wiele się tu nie zmienia. A gdyby tak wypróbować coś nowego i przełamać tę rutynę?

March 19, 2020
#higienajamyustnej

Tak jak nakładki Beyli Dental są innowacją w dziedzinie ortodoncji, tak nowinki można znaleźć na półkach dedykowanych higienie jamy ustnej. Oto kilka produktów, które pomogą przełamać rutynę i sprawią, że szczotkowanie będzie cool!

1. Czarna pasta dla bielszych zębów

Czarne pasty do zębów mają w swoim składzie aktywny węgiel i mikrocząsteczki minerałów, które świetnie usuwają przebarwienia z powierzchni zębów. Jeśli masz ochotę spróbować czegoś nowego, to czarna pasta na pewno pomoże przełamać rutynę!

2. Irygator, czyli nitkowanie zębów wodą

Irygatory to urządzenia służące do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych za pomocą wody i pęcherzyków powietrza, które wystrzeliwane są pod ciśnieniem. Dzięki temu, że strumień wody jest silny, urządzenie pomaga usunąć resztki jedzenia i osady z trudno dostępnych miejsc. Z kolei wybór funkcji z mniejszym ciśnieniem świetnie masuje dziąsła i pozwala zmniejszyć problemy z krwawiącymi dziąsłami. Poza tym… korzystanie z irygatora to świetne uczucie!

3. Tabletki do mycia zębów zamiast pasty

Tabletki do mycia zębów to prawdziwa innowacja! Wystarczy rozgryźć jedną w jamie ustnej, a szczoteczkę zmoczyć wodą, umyć zęby, i et voilà, gotowe. To rozwiązanie nie tylko przełamie rutynę, ale i sprawdzi się w podróży!

4. A może by tak… pielęgnacja w piance?

Pianki do higieny jamy ustnej to idealne rozwiązanie dla osób aktywnych. Dlaczego? Wystarczy zaaplikować ją bezpośrednio do jamy ustnej, płukać przez 15-20 sekund i… cieszyć się świeżością! Idealna dla podróżników czy w pracy!

5. Proszek do mycia zębów to nie magia

Takie proszki to świetna alternatywa dla past do zębów. Mogą działać wybielająco, a także przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów, nic tylko wybrać taki, który nam pasuje, zanurzyć w nim szczoteczkę i umyć zęby.