:beyli

6 wskazówek, które pomogą Ci przetrwać pierwsze tygodnie z :beyli

Niewidoczne nakładki są łatwym i najmniej bolesnym sposobem na korekcję zębów. Nie znaczy to jednak, że nie będziesz musiała się do nich przyzwyczaić. Aby leczenie przyniosło efekt, musisz nosić je minimum 22 godziny dziennie. Z pewnością na początku będzie to wymagało niewielkich poświęceń. Oto kilka wskazówek, jak sprawić, aby noszenie niewidocznych nakładek było wygodne i bezbolesne.

1. Zadbaj o codzienną rutynę, która zapewni Ci wystarczająco dużo czasu na przyzwyczajenie się do nowych nawyków higienicznych. Przed każdym posiłkiem i napojem (jeśli nie jest to woda) musisz zdjąć nakładki, a przed ponownym ich założeniem zawsze umyć zęby i samą nakładkę. Zajmuje to trochę czasu, ale zobaczysz, że z czasem stanie się to Twoim nawykiem.

2. Każdą nową nakładkę ortodontyczną zakładaj po raz pierwszy tuż przed pójściem spać. Wiele osób początkowo odczuwa ból zębów i dziąseł, co jest spowodowane naciskiem, jaki nakładka wywiera na zęby podczas ich prostowania. Jeśli założysz nową nakładkę przed snem, dasz swoim ustom wystarczająco dużo czasu na przyzwyczajenie się do jej obecności. Podczas snu nie będziesz też odczuwała początkowego dyskomfortu, który towarzyszy leczeniu.

3. Regularnie nawilżaj usta. Noszenie nakładek powoduje częstsze wysychanie jamy ustnej, więc dobrym pomysłem jest noszenie przy sobie butelki niesłodzonej wody i ortodontycznej gumy do żucia.

4. Żuj gumę i ćwicz swoje dziąsła. W pudełku, które od nas otrzymujesz, znajdziesz specjalne ortodontyczne gumy do żucia, których można używać w czasie noszenia nakładek. Podczas żucia Twoje nakładki naciskają na zęby i lepiej dopasowują się do ich kształtu. Dodatkowo guma odświeża oddech i poprawia krążenie krwi w dziąsłach, co pomaga zmniejszyć ból spowodowany uciskiem nakładki.

5. Dopasuj swoje nakładki. Ostre krawędzie, które mogą łatwo zarysować język i wnętrze policzków, wystarczy wygładzić zwykłym papierem ściernym lub dociąć nożyczkami.

6. Kup wosk ortodontyczny, którym możesz nasmarować nakładkę wzdłuż krawędzi zachodzącej na dziąsła. Język i usta potrzebują około dwóch tygodni, aby przyzwyczaić się do nakładki. Wosk zapobiega ewentualnym drobnym urazom i odleżynom w jamie ustnej. A za kilka tygodni przekonasz się, że nasze niewidoczne nakładki nie są już niewygodne. Początkowy dyskomfort jest nieprzyjemny, ale to niewielka cena za długotrwałą zmianę na lepsze.