:beyli

Niewidzialne nakładki za Twoimi ustami. Wszystko co musisz wiedzieć!

Czy ciągle boisz się pokazywać zęby, uśmiechać się lub mówić? Niewidzialne nakładki mogą być tym, czego potrzebujesz. Stopniowo będą korygować i układać zęby w idealnej formie i nikt nawet nie będzie wiedział, że je nosisz, Fascynujące, prawda? Oto wszystko, co musisz wiedzieć, zanim użyjesz pierwszej pary nakładek.

Wszystko, co musisz wiedzieć, o niewidocznych nakładkach

Czy rzadko uśmiechasz się i niewiele mówisz, żeby ukryć swoje zęby przed innymi? Niewidoczne nakładki pomogą Ci to zmienić. Ich zadaniem jest stopniowe przesuwanie zębów do ich właściwej pozycji, aż do pełnej korekty zgryzu. Nikt nawet nie zauważy, że je nosisz. Fascynujące, prawda? Oto wszystko, co musisz wiedzieć, zanim dostaniesz pierwszą parę niewidocznych nakładek.

Jak one wyglądają

SĄ DOSŁOWNIE NIEWIDOCZNE. W przeciwieństwie do tradycyjnych metalowych aparatów ortodontycznych (znanych z komedii dla nastolatków) nakładki są wykonane z przezroczystego plastiku. W pewnych warunkach może zdarzyć się, że Twoje zęby inaczej odbiją światło, a czasem poczujesz, że za nakładką zebrało się trochę śliny. Jednak w 99% przypadków nikt nie zauważy, że masz je na sobie.

SĄ ŁATWE DO USUNIĘCIA. Jest to bardzo ważne, ponieważ musisz zdejmować je za każdym razem, gdy jesz lub pijesz coś innego niż wodę. Po jedzeniu obowiązkowo pamiętaj o umyciu zębów i założeniu nakładki z powrotem na swoje miejsce. Aby leczenie przyniosło zaplanowany efekt, nakładki trzeba nosić przez 22 godziny na dobę. Dlatego jeśli często podjadasz między posiłkami lub pijesz dużo kawy, może to stanowić dla Ciebie wyzwanie. Pamiętaj jednak, że końcowy efekt wart jest poświęcenia!

SĄ IDEALNIE DOPASOWANE DO TWOICH ZĘBÓW. Dzięki nowoczesnej technice kształt nakładek jest perfekcyjnie dopasowany do Twoich zębów, więc utrzymują się one bez potrzeby dodatkowego mocowania. Jeśli potrzebujesz tylko niewielkiej korekty górnej szczęki, możesz nosić jedynie nakładkę na górne zęby. Przy poważniejszej zmianie zgryzu, musisz niestety zdecydować się na komplet nakładek. Jest to ważne, aby utrzymać naturalną okluzję, czyli kontakt pomiędzy górnymi i dolnymi zębami. ##Jak one działają Tradycyjne aparaty ortodontyczne przesuwają zęby w odpowiednie miejsce za pomocą regulowanego drutu, którego pozycja jest korygowana przez ortodontę. W przypadku niewidocznych nakładek jest to o wiele przyjemniejsze. W trakcie leczenia korzystasz nie z jednego aparatu, ale kilkunastu kompletów nowych nakładek, które co tydzień przesyłane są na wybrany przez Ciebie adres. Każdy z nich niewiele różni się od poprzedniego, dzięki czemu zęby stopniowo przesuwane są do pożądanej pozycji. Oznacza to, że Twoje zęby są wyrównywane naturalnie i z rzadko spotykaną precyzją, a proces leczenia zajmuje znacznie mniej czasu. Klienci mają obawy, że nie będą w stanie osiągnąć pożądanego rezultatu w tak krótkim czasie, ale doświadczeni stomatolodzy zapewniają, że podczas prawidłowego noszenia nakładek, zaplanowana korekta jest możliwa w ustalonym na początku leczenia okresie.. Końcowe wyrównanie zębów może być dokładnie tym, czego oczekiwałaś, ale możesz też osiągnąć jeszcze więcej! Często zdarza się – mówi dr. Solanes - że po uzyskaniu świetnych wyników w leczeniu klienci bardziej ufają tej metodzie prostowania zębów i chcą dalej poprawiać wygląd swojego uśmiechu. ##Jak to jest zrobione Na początku leczenia wykonywany jest trójwymiarowy model zgryzu. Lekarz skanuje Twoje zęby za pomocą małej kamery umieszczonej na ruchomym uchwycie. Usta otwierane są za pomocą maski rozwierającej. Następnie kamera przesuwa się, aby dokładnie odwzorować położenie każdego zęba. Skanowanie nie trwa długo i jest całkowicie bezbolesne.