:beyli

Zdrowie z :beyli: niewidoczne nakładki nie tylko pomogą wyrównać twoje zęby, ale także pozytywnie wpłyną na inne aspekty twojego życia

Noszenie nakładek ortodontycznych to coś więcej niż konieczny dyskomfort, który musisz znieść, zanim wyprostujesz zęby. Oto lista rzeczy, które zaczną lepiej działać w twoim życiu tylko dlatego, że leczenie zmusi cię do wprowadzenia codziennej rutyny.

Regularność

Nakładki powinny być zdejmowane przed każdym posiłkiem i napojem (z wyjątkiem wody). Zanim włożysz je z powrotem koniecznie musisz umyć zęby. Resztki ciasta Sachera lub kawy pod niewidoczną nakładką nie tylko mogą prowadzić do chorób zębów i przyzębia, ale również sprawią, że twój uśmiech nie będzie wyglądał najlepiej. Codzienna rutyna w zachowaniu higieny może początkowo wydawać się denerwująca, ale dzięki niej nauczysz się planować z wyprzedzeniem swoje posiłki. Będziesz więc musiała zapomnieć o pączku w drodze do pracy lub hot dogu jedzonym w biegu zamiast lunchu. Jeśli nauczysz się planować, kiedy i co będziesz jadła, zobaczysz, że aparat ortodontyczny będzie miał pozytywny wpływ nie tylko na twoje zęby, ale także na sposób odżywiania, a co za tym idzie - zdrowie.

gardie-design-social-media-marketing-a-eC_o3TRCU-unsplash.jpg

Higiena

Jak pisaliśmy w poprzednim akapicie, dobrym pomysłem jest nauczenie się prawidłowej higieny i uczciwe jej przestrzeganie. Dzięki temu będziesz cieszyć się ze zdrowych, pięknych zębów i świeżego oddechu.

Niewidzialność

Nawet jeśli nakładki są łatwe do usunięcia, rób to tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne, czyli tylko przed posiłkami i napojami. Nakładki mocno przylegają do zębów, więc nie musisz martwić się, co by było gdyby... Spokojnie możesz w nich uprawiać sport, prowadzić rozmowy, a nawet się całować. Nakładki nie poruszą się nawet o milimetr! Co więcej, potrafią zdziałać znacznie więcej. Nie tylko prawie ich nie zauważysz i skorygujesz wadę zgryzu, ale również poprawisz artykulację i brzmienie głosu. Tak jak pisaliśmy w artykule na temat piosenkarki jazzowej Sary Mitry, której głos znacznie lepiej brzmi po zakończeniu leczenia za pomocą niewidocznych nakładek ortodontycznych.

Motywacja

Kiedy zdecydujesz się wyrównać zęby, może nabierzesz ochoty na zmianę innych aspektów swojego życia? Sprzątniesz mieszkanie, uporządkujesz książki, oddasz nienoszone ubrania, które zastąpisz nowymi albo zdecydujesz się na regularne treningi. Zmiana to po prostu życie. Możesz wyprostować nie tylko zęby, ale również inne rzeczy, które stale odkładasz na później.