:beyli

Czegoś brakuje ci do pełni szczęścia? Zmień swoje życie o 180 stopni!

Praca zabiera ci całą radość z życia? A może uważasz, że nie jesteś wystarczająco dobra, ładna, twoje nogi nie są odpowiednio długie, uśmiech promienny i oczywiście wciąż powinnaś zrzucić kilka dodatkowych kilogramów? Obróć swoje życie o 180 stopni i pokaż światu, jaka naprawdę jesteś.

Przestań być wobec siebie tak wymagająca

Zasada numer jeden, którą niewiele z nas przestrzega. Chcemy być dobrymi córkami, matkami, przyjaciółkami, żonami. Chcemy być świetne w pracy, w sporcie i w łóżku. Ale czasami nie da się sprostać tym wymaganiom. W rzeczywistości pogodzenie tych wszystkich ról jest niemożliwe. Nadmierne oczekiwania, które często sobie stawiamy, generują poczucie niespełnienia i rozczarowania, że coś nie poszło tak, jakbyśmy chciały. Dlatego lepiej jest ustawić poprzeczkę nieco niżej, co pozwoli na większy entuzjazm i cieszenie się z małych sukcesów.

„Kiedy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, inne się otwierają. Ale my patrzymy na zamknięte drzwi przez długi czas i nie widzimy dla nas innych możliwości ” - Helen Keller.

Naucz się popełniać błędy

Na błędach też można budować. Nie ma sensu przesadnie się zamartwiać, ponieważ nie wynaleziono wehikułu czasu, więc nie cofniesz się w przeszłość, żeby zmienić swoją decyzję. Naucz się akceptować to, że możesz się pomylić i idź dalej na przód. Ktoś mądry powiedział kiedyś, że popełnianie błędów jest ludzkie. Trudno się z tym nie zgodzić, nie uważasz?

„Sukces często osiągają ci, którzy wiedzą, że porażka jest nieunikniona” - Coco Chanel

Uwierz w swój instynkt

Co z pracą, którą rozpoczęłaś pół roku temu? Wydawała się wymarzonym zajęciem i nawet przyjaciele ci jej zazdrościli. Jeśli jednak okazało się, że nie czujesz się w niej dobrze, nie trzymaj się swojego biurka tylko dlatego, że szkoda zrezygnować z pożądanego przez wszystkich stanowiska.

Realizuj swoje pasje

Czy jest coś, co sprawia ci prawdziwą przyjemność? Jeśli coś naprawdę cię uszczęśliwia, poświęcaj temu czas i uwierz, że nie musisz nikomu się tłumaczyć z tego, co robisz.

„Pasja to energia. Moc wynikająca z koncentracji na tym, czym się ekscytujemy”- Oprah Winfrey

Nie bój się ośmieszenia

Czasami dobrze jest powiedzieć „Nie boję się zostać zawstydzona przez ludzi, których nie znam”. I rzeczywiście - po co martwić się reakcją obcych osób? Idź na trudną rozmowę kwalifikacyjną, ciesz się służbową prezentacją lub weź udział w castingu do wymarzonej roli. Po prostu bądź sobą.

Obstawiaj na swoim

Nie zniechęcaj się opiniami innych ludzi. Oczywiście, dobrze jest słuchać innych, ale pamiętaj, że każdy, kto radzi, patrzy na sytuację ze swojej perspektywy.

Nigdy nie przestawaj się uczyć

Tylko wtedy twój mózg będzie stale się rozwijał. Chcesz rozpocząć naukę hiszpańskiego, nauczyć się tańczyć salsę, zrobić kurs kulinarny lub zrozumieć fizykę jądrową? Nie martw się o to, czy dasz radę, tylko znajdź kurs i spróbuj nauczyć się tego, na czym ci zależy.

Bądź szczęśliwa

Kawa i ciasto z przyjaciółką, manicure, kino, a potem butelka wina? Dlaczego nie? Naucz się nagradzać siebie bez powodu i być dla siebie dobrą. Nie oczekuj, że otoczenie zrobi to za ciebie. Choć poprawianie sobie humoru kupowaniem ubrań dla niektórym wydaje się płytkie, może sprawiać, że jesteś szczęśliwa. Korzystaj z tego, jeżeli nie jesteś zakupoholiczką i nie zostawiasz połowy wypłaty w sklepach z ubraniami.

Nie martw się o zmiany

Wiemy, że łatwo to powiedzieć, ale... oczekiwanie, że ktoś inny wprowadzi do naszego życia zmiany jest jak czekanie, aż nasz pies zacznie z nami rozmawiać. Nikt inny nie wykona za nas koniecznej pracy. Twój szef doprowadza cię do szału? Zastąp go innym. Nie jesteś zadowolona ze swojego uśmiechu? Zacznij leczenie, które skoryguje nierówności (chętnie ci w tym pomożemy). Chociaż na początku może to być mało komfortowe i trudne, uwierz, że ścieżka, którą wybrałaś, jest właściwa. A jeśli okaże się, że popełniłaś błąd, zaakceptuj to i idź dalej. Zmiana niesie życie. Dlaczego więc nie cieszyć się własnym?